ELSA Brno » Aktuálně » Mezinárodní aktivity » Study Visit Brno & Izmir
svizmir2015th

Study Visit Brno & Izmir

Autor: Veronika Kulichová, publikováno: 27/09/2015 21:14 | 0 komentářů

Ve dnech 22.9. – 26.9.2015 se uskutečnila legendární Study Visit, první v tomto semestru, kdy ELSA Izmir navštívila Brno! Této návštěvy se zúčastnilo 7 studentů právnické fakulty z Tureckého Izmiru. Po celou dobu jejich pobytu se členové ELSA Brno mohli doslova „přetrhnout“, aby si naši zahraniční kolegové mohli odvést ty nejúžasnější zážitky a vzpomínky na naši Právnickou fakultu a celkově na Brno.

Ve středu po snídani jsme vyrazili na prohlídku naší krásné fakulty s knihovnou. Začalo to nevinným předáním welcome packages v reprezentativní aule PrF MU, kde zároveň proběhlo přivítání s děkankou fakulty doc. Markétou Seluckou, představení fakulty, historické okénko a na závěr záživná diskuze o porovnání studentských životů v Brně a Izmiru během odpočinkového coffee breaku v naší útulné ELSA kanceláři.

Odpoledne jsme nasadili pořádnou obuv a vyrazili do centra obdivovat památky a krásy Brna. Večer samozřejmě nesmělo chybět protažení těla po celodenním perném programu, takže jsme vyrazili na Masaryk párty na Flédě, kde jsme se stali králi a královnami tanečního parketu.

 

Čtvrteční den jsme zahájili na Nejvyšším státním zastupitelství, kde jsme vášnivě diskutovali nad tématem mezinárodních vztahů mezi Českou republikou a Tureckem, vzájemnou spoluprací v rámci EU, problematikou extradice a podobně. Odpolední zábavu nám zajistila prohlídka Brněnského pivovaru společně s degustací. Kalorie a komplex vitamínů B, které jsme načerpali z hořkého piva jsme večer zužitkovali na akční laser game, se kterou se naši Turečtí kolegové setkali poprvé v životě. 

 

Přestože jsme budoucí právníci, věda nám není cizí a rádi se vzděláváme, kdekoliv to jde! Proto jsme páteční dopoledne strávili v brněnském VIDA centru. Unikátní stálá expozice je rozdělena do čtyř tematických celků: PlanetaCivilizaceČlověk a Mikrosvět. Odpálit si vodíkovou raketu, zmrazit vlastní stín, zažít zemětřesení, rozpoutat tornádo nebo přijít na kloub záhadě Bermudského trojúhelníku, to prostě chceš!

Po tomto doslova kouzelném zážitku, jsme přeci jen zůstali v našem oboru a odpoledne se vypravili navštívit Nejvyšší správní soud. Po představení této instituce nechyběla živá debata plná zajímavých dotazů našich návštěvníků.  Čas se naplnil a před námi byl poslední společný večer. Jaké lepší zakončení této skvělé akce by mohlo být, než návštěva vinného sklípku společně s tradičním pohoštěním a zpěvem s cimbálovkou.

 

Byl to úžasný zážitek. Je neuvěřitelné, jak rychle si člověk dokáže najít nové přátele z nejrůznějších koutů světa. Tolik zábavy, zážitků a krásných vzpomínek, které jsme všichni získali za pouhých pár dní, nás přimělo k opětovnému setkání našich Tureckých kamarádů, tentokrát v jejich domovině, které proběhne v září roku 2016! Už teď se nemůžeme dočkat!  Věřím, že tuto skvělou jízdu jsme si všichni společně užili a těšíme se na její brzké pokračování!

 

Pošli tvůj komentář
Nikdo na této stránce ještě nepřidal komentář.