ELSA Brno » Aktuálně » Mezinárodní aktivity » Návštěva slunné Barcelony
SVBarcelona2016th

Návštěva slunné Barcelony

Autor: Nela Janoušková, publikováno: 06/03/2016 19:00 | 0 komentářů

ELSA Brno uspořádala další Study Visit, tentokrát do slunné Barcelony.

Španělské dobrodružství začalo ve čtvrtek 3. 3. 2016 ráno na pražském letišti, kde se sešli všichni účastníci této dobrodružné výpravy. Bez obtíží jsme nejen nastoupili na palubu letadla, ale následně zvládli i přestup na Curyšském letišti. Větší výzvou se pak stala cesta do hostelu, kam jsme se nakonec dostali díky asi hodinové jízdě autobusem, dvaceti minutám v metru a půlkilometrové chůzi.

V hostelu nás uvítal milý, ale velmi pomalý recepční, který nám nejprve ukázal na mapě nejbližší stanice metra a nejznámější památky a poté naše ubytování na další čtyři dny. Byli jsme překvapeni velikostí pokoje a zpočátku jsme si neuměli představit, jak budeme v tak malém prostoru fungovat.

Po krátkém osvěžení jsme byli konečně připraveni poznávat krásy Barcelony! Před hostelem na nás čekal jeden z členů ELSA Barcelona, který nám řekl, že vlastně vůbec není Španěl, ale student na Erasmu pocházející z Německa. První památkou, na kterou nás náš nový průvodce vzal, byla Sagrada Família. Během cesty k ní jsme stihli srovnat systém českého a španělského právního vzdělávání a životní podmínky ve Španělsku. Poté pokračovala naše malá prohlídka procházkou po přilehlých uličkách a byla završena návštěvou malé restaurace s tradiční španělskou večeří. Po ochutnávce „Tapas“ a dalších dobrot, následovala ještě noční procházka k Torre Agbar, během které se už ale dostavila únava z cesty.

Začátek druhého dne byl ve znamení jídla, vyplatilo se dát na doporučení ELSA Barcelona a navštívit kavárnu Brunch&Cake, kde nám naservírovali obrovské množství vynikajících dobrot, které nás zasytili po většinu dne. Po téměř dvouhodinové snídani jsme, posilnění, vyrazili na Plaça Catalunya a následně na jednu z nejznámějších ulic – Las Ramblas, na které je i tržnice La Boquería.  Po odpočinkovém dopoledni následovalo náročné odpoledne na místní univerzitě, kde se konala přednáška o antimonopolním právu. Den jsme pak završili návštěvou vyhlídky s nádherným západem slunce.

Poslední den v Barceloně, jsme navštívili hrad Mountjuïc, s výhledem na celou Barcelonu. Naší poslední zastávkou potom byla návštěva parku Güell. Večer jsme se rozloučili se Španěly a velmi brzo ráno odjeli na letiště. Naše výprava skončila na stejném místě, kde začala, na pražském letišti jsme se rozloučili a rozjeli se zpátky do svých domovů.

 

Pošli tvůj komentář
Nikdo na této stránce ještě nepřidal komentář.