ELSA Brno » Aktuálně » Mezinárodní aktivity » Návštěva Německého Bayreuthu
Bayreuth2015th

Návštěva Německého Bayreuthu

Autor: Petr Šula, publikováno: 06/12/2015 19:00 | 0 komentářů

Zástupci studentů ELSA Bayrueth pod vedením Melanie Akinbisehin přijeli v květnu roku 2015 na Study Visit do Brna, na základě této návštěvy vycestovala poté v prosinci téhož roku do města ve východním Německu sestava vybraných šesti studentů z ELSA Brno. Tým vedený precizní Lan Hương Phạm Ngọc vyrazila z Brna do Bayreuthu s přestupní zastávkou v Praze, kde byla sestava doplněna o zbývajícího posledního člena. Kompletní tým dále pokračoval pomocí německých linek přes Norimberk do cílové stanice Bayreuth.       

Hned na nástupišti náš tým vřele uvítala domácí ELSA Bayreuth a po náročné cestě nám nabídla hřejivý domácí lektvar. Po tomto přátelském aktu si náš tým hostitelé rozebrali a odtáhli do svých krypt. Dovolili nám vylézt až k večeru a kde se náš tým opět sešel a bylo mu umožněno se občerstvit v místní restauraci.

Ráno druhého dne našemu týmu nabídli hostitelé prohlídku jejich města. Do role průvodce se postavila Melanie Akinbisehin, která nám řekla mnohé o vývoji a historii Bayreuthu a slavných osobnostech s městem spojených. Po prohlídce jsme zamířili na oběd, který jsme si vychutnali v menze místního kampusu. Všechny budovy univerzity se nacházeli blízko sebe v jedné části města, naše průvodkyně nám pověděla i něco málo o kampusu a provedla nás po právnické fakultě a jejich hnízdo Elsy.

Na večer náš tým změřil síly s ELSA Bayreuth v bowlingovém zápase. Někteří členové týmu drželi krok se zkušenějšími a pravidelně trénujícími sousedy, ale výsledek to nezměnilo. Češi podlehli Němcům. Však my jim v hokeji vrátíme.

Sobotního rána jsme navštívili blízké město Norimberk. Protože jsme studenti práv, kteří se velice zajímají o nové poznatky z historie, nemohli jsme si nechat ujít návštěvu místa, kde se odehrál první mezinárodní proces s válečnými zločinci. Muzeum nám přineslo mnoho nových informací a bylo skvělé, až na pár maličkostí. Zbylou historickou prohlídku města a slavné norimberské vánoční trhy nám zajistil další dobrovolník z řad ELSA Bayreuth, který se zde narodil a vyrůstal, a to konkrétně Jana Rothenbucher. Po náročném dni chození, navštěvování památek a zápasení s davem lidí shromážděného u vánočních stánků byl, náš tým byl odměněn překrásným výhledem na město Norimberk ve světle zapadajícího slunce, který se nám naskytl po výšlapu na Norimberský hrad. Bohužel více jsme z Norimberku nestihli, naši hostitelé si nás odchytli a naposledy odvedli do svých krypt.

Posledního rána našeho výletu jsme se sešli na právnické fakultě domácích. Náš tým byl odměněn za účast pravou německou snídaní. Neděle vycházela na 6. 12., tedy svatého Mikuláše, který nás zčista jasna navštívil a protože jsme všichni samozřejmě byli celý rok hodní, obdaroval nás výslužkou. Bohužel to byl poslední bod programu a ELSA Brno se musela navrátit na svou rodnou půdu.

 

Pošli tvůj komentář
Nikdo na této stránce ještě nepřidal komentář.