ELSA Brno » Aktuálně » Mezinárodní aktivity » International Study visit - Thessaloniki v Řecku
SVThessaloniki26290315th

International Study visit - Thessaloniki v Řecku

Autor: Nikola Nevečeřalová, Veronika Kulichová, publikováno: 08/04/2015 15:36 | 0 komentářů

Ve dnech 26. 3. - 29. 3. 2015 navštívila ELSA Brno v rámci projektu Study Visits město Thessaloniki v Řecku.  Současně se této v pořadí 1. Multilateral Study Visit pořádanou členy ELSA Thessaloniki účastnili i 4 členové ELSA Zürich.


Této návštěvy se zúčastnilo celkově 9 studentů Právnické fakulty Masarykovy univerzity a pro všechny to byl úžasný zážitek, na který budou ještě dlouho vzpomínat. Celým našim pobytem nás provázeli členové ELSA Thessaloniki.


Na naši nezapomenutelnou cestu jsme vyrazili 26. 3. v brzkých ranních hodinách, kdy nám ve 2:45 odjížděl žlutý autobus na letiště do Vídně.  Na letišti jsme se snažili dlouhé čekání zkrátit spánkem na „velice pohodlných křesílkách“ a současně jsme se stávali atrakcí pro kolemjdoucí spolucestující.  Kolem osmé hodiny jsme již seděli v letadle směr Bělehrad a zde jsme opět čekali na následující let, který nás měl konečně dopravit do naší cílové a vytoužené destinace Thessaloniki.
Následovalo přesouvání českých účastníků do bytů našich řeckých kolegů. Po ubytování jsme využili čas pro seznámení se s našimi milými hostiteli
Na druhý den byl naplánován akademický program, kdy jsme společně navštívili IOM – the International Office of Migration Thessaloniki. Tato organizace nám nastínila přední problémy, se kterými se Řecko musí vyrovnat, a to v podobě přistěhovalecké politiky, kdy pro Řecko vyplývají závazky, jakožto členský stát Evropské  
Následně jsme navštívili Aristotle University of Thessaloniki. Zde jsme měli možnost nahlédnout do chodu univerzity a především nám členové ELSA Thessaloniki připravili semináře s profesory. První seminář se zabýval problematikou trestního práva.  Přesněji o alternativních možnostech trestu pro drogové dealery a uživatele drog. Druhý seminář byl zaměřen na obchodní a námořní právo. V tomto semináři jsme se dozvěděli velice zajímavá fakta o vztahu mezi Řeckem a Tureckem, a to zejména o vyostřených situacích v souvislosti s řeckými ostrovy v Egejském moři.


Tímto jsme se seznámili jak s kulturou, tak s našimi hostiteli a dalšími ELSA Members. Věříme, že jsme navázali přátelství a členy ELSA Thessaloniki i ELSA Zürich jsme srdečně pozvali na naši letní školu na téma IT Law.


Třetí den jsme absolvovali prohlídku města. Jedna z našich zastávek byla stěžejní památka White Tower. Věž, která zbyla jako jediná dochovaná z původního opevnění, chránila celé město Thessaloniki.


Čtvrtý den byl dnem odjezdu. Museli jsme se rozloučit s našimi kolegy z ELSA Thessaloniki i ELSA Zürich, jelikož nás čekala čtrnácti hodinová cesta zpět do Brna. Rozloučení bylo srdcervoucí, ale už teď se těšíme, až členové ELSA Thessaloniki i ELSA Zürich navštíví naše krásné město a oplatíme jim jejich pohostinnost, jak nejlépe budeme umět.


Nikola Nevečeřalová, Veronika Kulichová
AA pro S&C, ELSA Brno

 

 

Pošli tvůj komentář
Nikdo na této stránce ještě nepřidal komentář.