ELSA Brno » Aktuálně » Mezinárodní aktivity » International Presidents' Meeting Brno 2016
IPM logo drafterino

International Presidents' Meeting Brno 2016

Autor: Miloš Pupik, publikováno: 15/02/2016 21:42 | 0 komentářů

Minulý týden byl pro nás v ELSA Brno speciální. Po 8 letech se do Brna vrátil statutární sjezd ELSA – International Presidents‘ Meeting. Jedná se o jeden z nejprestižnějších projektů ELSA vůbec, který se koná po celé Evropě a do Brna se dostal po sjezdu v řecké Soluňi a ázerbajdžánském Baku. IPM Brno 2016 byl již 52. sjezdem v historii ELSA a se svými 72 účastníky také největším. Celý projekt proběhl pod záštitou primátora statutárního města Brna, Ing. Petra Vokřála, s podporou statutárního města Brna, za kterou mnohokrát děkujeme. Projekt by bez ní nebyl možný.

72 „prezidentů“ z 19 zemí ELSA sítě v Brně 4 dny debatovalo a předkládalo návrhy na změny v asociaci, hodnotilo vývoj a také publikovalo novou webovou prezentaci ELSA – elsa.org, na které má zásluhu několik členů ELSA Brno, kteří jí připravili. Po skončení samotných seminářů, které probíhaly na Právnické fakultě Masarykovy univerzity spolu s občerstvením od Cateringu Butchers, se účastníkům dostalo to nejlepší z Brna – ubytování v SONO Centru, večeře ve Starobrněnské Pivovarské restauraci, se kterou proběhla i exkurze v samotném pivovaru, návštěvy v klubu VIBE a TwoFaces, prohlídka města, moravská ochutnávka vína v Moravské Bance Vín a také finální gala večer v restauraci Pavillon a baru Runway. Všem partnerům děkujeme za krásný týden – my v ELSA Brno si ho budeme pamatovat hodně dlouho. IPM Brno 2016 totiž sklidil skvělé ohlasy a přirovnává se k nejlepšímu projektu ELSA vůbec za poslední roky.

Již teď se ale připravujeme na ještě větší projekt – ELSA Moot Court Competition on Law of World Trade Organisation. Možností organizace této akce byla naší lokální skupině svěřena velká důvěra. ELSA EMC2, jak je samotné jméno projektu zkracováno, je jeden z největších a nejpřestižnějších simulovaných soudních sporů na světě. Evropské kolo se koná právě u nás v Brně.

 

Za ELSA Brno,

Organizátori IPM Brno 2016

Zleva: Kateřina Škvárová, Roman Popp, Miloš Pupik, Lucie Čermáková, Lucie Kalousková

Pošli tvůj komentář
Nikdo na této stránce ještě nepřidal komentář.