ELSA Brno » Aktuálně » Mezinárodní aktivity » Human Right Moot Court Competition
EHRMCC do konce jna2

Human Right Moot Court Competition

Autor: Iveta Vildová, publikováno: 06/10/2012 17:26 | 0 komentářů

Human Right Moot Court Competition je soudní spor simulující jednání před Soudem pro lidská práva ve Štrasburku. Tento moot court je pořádán ELSA International ve spolupráci s Radou Evropy. Soutěž je rozdělena do dvou částí, písemné - národní, ze které postoupí 16 teamů do užšího - ústního kola. Toto finální kolo proběhne v únoru ve Štrasburku a v případě postupu počítejte s fee 300 Euro na účastníka, zahrnující ubytování, jídlo a zahajovací a konečný ceremoniál. Cenou pro vítěze je stáž u Evropského soudu pro lidská práva.

Týmy mohou být 2-4 členné a je možné mít kouče. Týmy mohou být ze všech fakult a jejich počet není omezen. Poroty budou složeny z expertů na lidská práva z Evropského soudu pro lidská práva. Kauzou je příběh "About the sterilization of an HIV infected woman after giving birth in the fictitious country of Orosia" Andrew den Extera z Rotterdamu.

Další detaily, pravidla a kauza budou k nalezení na www.humanrihgtsmootcourt.org. Deadline pro přihlášení teamu do soutěže je 31. října 2012.

Pošli tvůj komentář
Nikdo na této stránce ještě nepřidal komentář.