ELSA Brno » Aktuálně » Mezinárodní aktivity » BRNO SUMMER SCHOOL ON IT LAW
SLS BrnoKyberneticky polygon

BRNO SUMMER SCHOOL ON IT LAW

Autor: ELSA, publikováno: 09/08/2015 15:18 | 0 komentářů

V prvním srpnovém týdnu pořádala ELSA Brno v pořadí již 3. letní školu, letos opět na téma IT law - právo informačních technologií ve spolupráci s advokátní kanceláří ROWAN LEGAL.

Letošního ročníku se zúčastnilo 30 studentů z 16 zemí jako Švýcarsko, Nizozemí, Turecko či Spojené státy americké. Bohatým programem provedlo účastníky 8 přednášejících z tuzemska a další tři lektoři ze zahraničí – zde je nutno vyzdvihnout účast doktora Wojciecha Wiewiórowského, zástupce inspektora ochrany osobních údajů Evropské unie a capt. Pascala Brangetta z NATO Cooperative Cyber Defence Centre of Excellence v Tallinnu.

Interdisciplinární propojení práva a IT podtrhuje fakt, že převážná část akademického programu se odehrávala v moderních učebnách na Fakultě informatiky Masarykovy univerzity, která byla partnerem akce. Účastníci letní školy navíc jako první zástupci z řad veřejnosti zavítali do Kybernetického polygonu, kde na vlastní oči viděli, jak probíhá výcvik odborníků na kybernetickou bezpečnost.

Vyvrcholení celého programu se odehrálo v Jihomoravském inovačním centru, kde studenti prezentovali výsledky případových studií firmám z oblasti IT zpracovaných podle reálných případů a problémů těchto firem. Studenti si tak po 3denní týmové práci pod vedením mentorů z ROWAN LEGAL vyzkoušeli poskytovat právní poradenství v praxi, a zužitkovali tak znalosti nabyté a zdokonalené během uplynulého týdne. Zástupci firem byli rovněž spokojeni, jelikož se jim dostalo praktického návodu, jak své konkrétní právní potřeby řešit.

Kromě nezapomenutelných zážitků a prohloubení znalostí z oblasti práva IT si každý účastník odnesl z letní školy i 5 ECTS kreditů uznatelných na své alma mater, což je na mezi akcemi obdobného rázu nezvykle vysoká suma, za kterou studenti vděčí Právnické fakultě Masarykovy univerzity. Letní škola sklidila velký úspěch a organizátoři z ELSA Brno již nyní pracují na jejím čtvrtém pokračování.

Pošli tvůj komentář
Nikdo na této stránce ještě nepřidal komentář.